
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| RoHS | Compliant |
| Threshold Voltage | Adjustable/Selectable |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | Active High/Active Low |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
| Min Supply Voltage | 2.6 V |
| Max Supply Voltage | 6 V |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$2.50790
Ext.Price$2.50790
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.50790 | $2.50790 |
| 10 | $2.44416 | $24.44160 |
| 25 | $2.42351 | $60.58775 |
| 50 | $2.40304 | $120.15200 |
| 100 | $2.38271 | $238.27100 |
